Splošna obvestila julij 2019

ŽEGNANJE sv. Benedikt - KOZARIŠČE: po godu svojega zavetnika bo soseska sv. Benedikta v Kozariščah v soboto, 13. julija, ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

KRIŽNA GORA - v soboto, 20. julija, bo ob 8.00h zjutraj zaobljubljena sv. maša iz leta 1855 za VRH in PODGORO.

ŽEGNANJE sv. Marjeta - ŠMARATA: Na god svoje zavetnice bo soseska sv. Marjete Antiohijska v Šmarati v soboto, 20. julija, ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

KRIŠTOFOVA NEDELJA - 21. julij - blagoslov avtomobilov - »MOJ DAR BOGA SLAVI – ZA VSE PREVOŽENE POTI«. Pri svetih mašah bomo prosili za Božje varstvo na vseh naših poteh, po maši pa bo blagoslov vozil. Ob tej priložnosti vas v imenu misijonarjev prosimo, da tudi letos v zahvalo za srečno prevožene kilometre namenite svoj dar za nova misijonska vozila. Bog vam povrni vašo dobroto in naj vas vedno varuje na priprošnjo svetega Krištofa!

MAŠA V VRATIH: g. dr. Simon Onušič bo v nedeljo, 21. julija ob 16.00 h v Vratih maševal za + žpk Janeza Voljča ter + Franceta in + Stankota.

ŽEGNANJE sv. Jakob Starejši - PUDOB: po go du svo jega zavetnika bo soseska sv. Jakoba v Pudobu obhajala žegnanjsko sv. mašo v soboto, 27. julija, ob 17. 30h.
Vabljeni!

VRAŽJI VRTEC - v nedeljo, 28. julija ne bo nedeljske sv. maše v farni cerkvi sv. Nikolaja v Babnem Polju, ampak ob 8.30h na VRAŽJEM VRTCU za vse pobite v Jermendolu in na Vražjem vrtcu. V primeru slabega vremena bo maša v farni cerkvi. Mašo bo daroval kapucin, br. Luka Modic.

PRVI PETEK: na prvi petek v mesecu, 2. avgusta bom obiskal bolne in ostarele ter jim prinesel Najsvetejše. Če želite obiska duhovnika na domu sporočite v župnišče.

ŽEGNANJE sv. ANA: v so bo to, 3. avgusta, bo po godu svoje zavetnice soseska sv. Ane obhajala žegnanjsko sv. mašo ob 17. 30h. Vabljeni!

V drugem in tretjem tednu julija se glede nujnih župnijskih stvari obrnite na g. Antona Marklja: 041 315 788. Najlažje ga boste dobili pred ali po večerni sv. maši v Starem trgu. Uradoval bo v kaplaniji. Med 22. in 27. julijem se obrnite na g. dr. Simona Onušiča.

Krščevanje v Starem trgu

Krščevanje v Starem trgu je vsako tretjo nedeljo v mesecu. Z župnikom se osebno, po telefonu ali e-pošti dogovorite za PRIJAVO na krst. PRIPRAVA na sveti krst je običajno na četrtek pred krstno nedeljo ob 19.00 v zimskem, oz. ob 20.00 v letnem času. Če je možno, naj bosta na pripravi samo starša, da se lažje pogovorimo (otroka zaupajte ta čas v varstvo). Otrokovi botri potrebujejo tudi potrdilo o sposobnosti za botra, če so iz druge župnije, domači pa naj se ogasijo pri župniku (da se malo spoznamo). Krst je lahko med ali pa največkrat po nedeljski sv. maši ob 10h.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec