Splošna obvestila november 2019

NA SLOVESNI IN ZAPOVEDAN PRAZNIK VSEH SVETIH, v petek, 1. novembra, bodo sv. maše po nedeljskem redu. Popoldne se bomo zbrali k molitvi za naše pokojne in k blagoslovu grobov na pokopališčih:
ob 8.30h: Babno Polje (po sv. maši)
ob 13h: Bloška Polica
ob 14h: Lož - sv. Rok
ob 15h: Podcerkev
ob 16h: Viševek
ob 17h: Škrilje
ob 18h: molitev 3 rožnih vencev za verne rajne bo v farni cerkvi sv. Jurija v Starem Trgu in v cerkvi sv. Nikolaja v Babnem Polju!

ZAHVALNA NEDELJA: v nedeljo, 3. novembra, bomo obhajali zahvalno nedeljo, ko se bomo Bogu Stvarniku zahvalili za vse prejete dobrote v našem življenju. Bogu hvala tudi za vas, ki v obeh župnijskih skupnostih storite veliko dobrega; zlasti hvala ključarjem, mežnarjem, čistilkam, pevcev, organistom, ministrantom, gospodinjam, Skavtom, članom obeh ŽPS-jev in Karitasa ter vsem, ki se velikodušno odzovete na razne delovne akcije.

MAŠA ZA ŽRTVE VOJNEGA IN POVOJNE-GA NASILJA: v Viševku bo v nedeljo, 3. nov., ob 15h sv. maša za vse žrtve vojnega in povojnega nasilja, ki jo bo daroval g. dr. Simon Onušič. Letos obeležujemo 25-letnico postavitve farnih plošč (28.8.1994), zato nas bo po maši v okvi-ru krajšega spominskega programa pred ploščami nagovoril predsednik Nove Slovenske zaveze, g. dr. Matija Ogrin.

PRVI PETEK: na prvi petek, 8. novembra bom obiskal bolne in ostarele ter jim prinesel Najsvetejše na dom.

ŽEGNANJE in obnovitvena dela v PODCERKVI: soseska sv. Martina v Podcerkvi bo obhaja žegnanje v soboto, 9. novembra ob 16.30h. Najprej se bomo zbrali pri prenovljeni vaški kapelici ter jo blagoslovili. Zatem bo sledila sveta maša v cerkvi. Nabirka pri maši bo namenjena obnovi levega stranskega oltarja sv. Petra in križevega pota. Vsi vaščani ter ostali župljani, ki želite podpreti to veliko in zahtevno prenovo, lahko svoj dar nakažete na župnijski TRR z namenom: DAR ZA PODCERKEV, SKLIC: SI99. Ob tem se je že uredil prostor pod zvonikom, dela pa se bodo nadaljevala tudi na stopnišču zvonika, ki je povsem dotrajano.

MINISTRANTSKE VAJE bodo v soboto, 16. novembra ob 9.00 h v Starem trgu.

ŽPS za župnijo Stari trg bo v ponedeljek, 11.11. ob 19.00 v kaplaniji. ŽPS za župnijo Babno Polje bo v četrtek, 14.11. ob 19.00 v cerkvi.

25. GALA KONCERT RADIA OGNJIŠČE: Odhod avtobusa bo v nedeljo, 24.11. ob 13.00. Smer vožnje: Podgora, Stari trg, Gorenje Jezero. Prijave do 17.11. pri g. Francu Trudnu: 01/705-80-53.

Ob pogrebu + Ivane JOZELJ je bilo namesto sveč in cvetja darovanih 576 EUR za cerkev na Babnem Polju. Hvala svojcem!

Aktualna obvestila

- v tem tednu so uradne ure samo po svetih mašah, zaradi jesenskih počitnic v tem tednu ni verouka.

- NA SLOVESNI IN ZAPOVEDAN PRAZNIK VSEH SVETIH, v petek, 1. novembra bodo sv. maše po nedeljskem redu. Popoldne se bomo zbrali k molitvi za naše pokojne in k blagoslovu grobov na pokopališčih kot je objavljeno v Naših oznanilih. Ob 18h bo molitev 3 rožnih vencev za verne rajne v obeh farnih cerkvah.

- NA VERNIH DUŠ DAN, v soboto, 2. novembra, bomo ob 18h v farni cerkvi sv. Jurija molili 3 rožne vence za vaše rajne - po namenu "OČENAŠEV". Imena vaših rajnih, za katere naj bi molil, zapišite na listek in ga v dneh pred praznikom Vseh svetih oddajte v pehar pred oltarjem. Listek si lahko vzamete pod korom. Ta dan je sveta maša za verne duše ob 16.30 tudi v Viševku.

- Prihodnjo nedeljo obhajamo zahvalno nedeljo. Popoldan ob 15h bo v Viševku sv. maša za vse žrtve vojnega in povojnega nasilja, ki jo bo daroval g. dr. Simon Onušič. Letos obeležujemo 25-letnico postavitve farnih plošč (28.8.1994), zato nas bo po maši v okviru krajšega spominskega programa pred ploščami nagovoril predsednik Nove Slovenske zaveze, g. dr. Matija Ogrin.

Krščevanje v Starem trgu

Krščevanje v Starem trgu je vsako tretjo nedeljo v mesecu. Z župnikom se osebno, po telefonu ali e-pošti dogovorite za PRIJAVO na krst. PRIPRAVA na sveti krst je običajno na četrtek pred krstno nedeljo ob 19.00 v zimskem, oz. ob 20.00 v letnem času. Če je možno, naj bosta na pripravi samo starša, da se lažje pogovorimo (otroka zaupajte ta čas v varstvo). Otrokovi botri potrebujejo tudi potrdilo o sposobnosti za botra, če so iz druge župnije, domači pa naj se ogasijo pri župniku (da se malo spoznamo). Krst je lahko med ali pa največkrat po nedeljski sv. maši ob 10h.

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec