Danes in jutri

Kam? V sama nebesa. »Rakete, sramotenje zvezd gre za vami, ko padate na zemljo,« pravi Rabindranat Tagore, indijski modrec. Leta 1928 je na poti po Evropi potoval skozi kraljevino Jugoslavijo. Verjetno si ni predstavljal, da bodo rakete kar v jatah krožile po vesolju in da se ljudje temu sploh čudili ne bodo. Kot se ne čudimo, da so vesoljska plovila že dolgo obljudena in da je človekova noga kar nekajkrat šarila po Luni. A v nebesa pri polni zavesti in v skafandru še ni stopila. Mar ni ruski astronavt Gagarin, slavni vesoljski potnik, dejal, da v širjavah brezbrežja nikjer ni srečal Boga? Vendar je pa v vesoljski ladji že jadrala brezjanska Marija in takratni astronavt je celo v žlahti z Gorenjci. Na oboje smo lahko ponosni. Toda ne gorenjska ne slovenska košatost nič ne velja, če slavimo sebe, namesto da bi se hranili z milostjo neba in posebej z Vnebovzeto. Z rumenim soncam gvántano, z dvanajstim zvezdam kronano … Veliko število otrok je krščeno na Njeno ime, še več jih je bilo v preteklosti. Mnogo teologov ohrabruje, mnogo umetnikov navdihuje. Mnogo mater tolaži, mnogim očetom ohranja zaupanje. Marija, vse k Tebi hiti, Marija pomagaj nam Ti. Danes in jutri.

Berta Golob

URADNE URE:

Ob ponedeljkih med

10.00 in 12.00 ter

vsak dan po sveti maši.

Ob nedeljah in praznikih ni

uradnih ur.

031 771 113 - župnik Blaž Dobravec